Program


Antropológia, részvétel és etika - kerekasztal beszélgetés

Antropológia, részvétel és etika - kerekasztal beszélgetés

17.00-19.00
Antropológia, részvétel és etika
kerekasztal-beszélgetés

Helyszín: Méta-tér

Résztvevők: Lator Anna, Markó Ferenc
Moderátor: Régi Tamás

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: május 28. kedd, 17:00

Az 1970-es évek óta élénk vita tárgya, hogy a kutató mennyiben tartozik felelősséggel azért a közösségért, amelyikben hosszabb terepmunkát végez. Elég az, ha a legjobb szándéka és tudása szerint gyarapítja az adott közösségről szóló tudományos ismeretek tárát, vagy kötelessége egy jóval aktívabb társadalmi szerepet vállalnia az érdekükben? Milyen eszközei vannak, és mit tehet, ha az általa kutatott, korábban elszigetelt közösség szembe találja magát például a nemzetállami expanzió gyakran pusztító következményeivel? Ki dönti el, hogy mi a jó egy közösség számára? Hol vannak a paternalizmus határai, mikor indokolt a beavatkozás, milyen csapdahelyzetekbe kerülhet a kutató és az aktivista?

Az antropológiai etika természetesen nem áll meg az adatgyűjtésnél és a terepen felmerülő politikai kérdésekkel. A reprezentáció moralitása szintén egy fontos aspektusa az antropológiai projektnek. Hogyan adjuk át az eredményeket a közönségnek? Milyen veszélyei vannak populáris műfajnak? Kötelessége-e a kutatóknak minél tágabb közönséghez eljuttatni kutatásukat, mennyire problémás az egyszerűsítés és általánosítás az antropológiában?

A kerekasztal-beszélgetés olyan kutatók részvételével zajlik, akik afrikai közösségekben között dolgoztak és munkájuk során találkoztak a fent említett problémákkal.

A program Claudia Andujar Indiánok. Lelkek. Túlélők című fotókiállításához kapcsolódik.

Ajánlatunk


Az éhezés és az élelmiszer-bizonytalanság tapasztalatai - a zágrábi Néprajzi Múzeum vándorkiállítása.

A Néprajzi Múzeum 2024 októberében átadott gyűjteményi kiállítása a múzeum történetének ötödik állandó kiállítása. A több mint 3000 négyzetméteres kiállítótérben 8 tematikus egységben csaknem 3600 műtárggyal találkozhatnak a látogatók.

MÉTA Matiné = egy lehetőség, hogy töviről hegyire, alkalomról alkalomra egyre jobban megismerjétek, és élményekkel béleljétek ki a Néprajzi Múzeum kiállítási tereit.

Ajánló


Szabó Magdolna Forma, minta vagy ütőfa? Milyen eszközökkel készültek a régi mézeskalácsok? A Néprajzi Múzeum mézeskalács ütőfái közelről. 2024. december…

Székely tudás, mesék, és irodalom, Benedek Elek és Kós Károly, mondák, történetek és dallamok háromnegyed órában. Izgalmas kirándulás a székelyek…

A budapesti Néprajzi Múzeum a világ egyik legkorszerűbb etnográfiai intézménye.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!